תהליך הכנת תמציות צמחי מרפא (טינקטורות) הוא פשוט ויכול להתבצע בכל בית.

כל מוצרי יתיר צמחי מרפא מיוצרים בבית מרקחת טריפוליום שם מתבצע תהליך המיצוי המסורתי בצורה מקצועית, בהתבסס על הידע  הרב שרכשנו על צמחי מרפא ועל דרכי גידולם ובאמצעות ציוד טחינה, סחיטה וסינון מתקדם.

כל שלבי התהליך מבוצעים בבית מרקחת טריפוליום תחת פיקוח של משרד הבריאות, כדי להבטיח איכות מרבית – החל מגידול מגוון זרעים וצמחי מרפא מובחרים, יבוא צמחים ממקורות מורשים ועד לשלב הביקבוק והאריזה.

1. גידול ואיסוף זרעים

הזרעים המשמשים לגידול הצמחים ביתיר צמחי מרפא נאספים ידנית מצמחים נבחרים, המגודלים בגידול אורגני בחווה או גדלים בר בארץ. לאחר האיסוף, מנוקים הזרעים, ממוינים ונשמרים בתנאים מיוחדים לקראת עונת הגידול הבאה.

2. זריעה

הזריעה נעשית במשתלה המיועדת לצמחים רגישים ועדינים ולצמחים חדשים הזקוקים להתאקלמות לתנאים בארץ. זריעה במשתלה חוסכת במקום ובמים ומאפשרת התאמה של סוג האדמה הנדרש לאותו צמח, מעקב צמוד במשך הנביטה והגנה על השתילים הרכים מפני פגעי מזג האוויר ומזיקים. כאשר מדובר בצמחים חזקים ועמידים, שהכרותנו עימם מאפשרת זריעה במועד המדויק ואספקת התנאים הדרושים לנביטה בשטח, אנחנו זורעים אותם ישירות באדמה.

3. שתילה וגידול

השתילים שטופחו במשתלה מועברים בעדינות לשטח הפתוח, לצורך המשך התפתחות בתנאים אופטימאליים, הכוללים שמש, אדמה ומרחב צמיחה. בשטח נתונים הצמחים במעקב מתמיד והטיפול בהם כולל עישוב, הצללה, השקיה ודישון בקומפוסט אורגני.

4. קטיף

הקטיף של כל אחד מהצמחים מתבצע כאשר הוא מגיע לשיאו, בעיתוי הייחודי לו. בזכות הקרבה לשטח הגידול, נערך מעקב יומיומי אחר התפתחות הצמחים, אשר מאפשר דיוק רב יותר במועד הקטיף והאיסוף. כך, למשל, צמח שראוי להיקטף בשיא פריחתו ייקטף בזמן זה, פרחים המיועדים למיצוי נקטפים כל יום במשך תקופת הפריחה ושורשים נאספים כאשר הצמח מתכונן לתרדמת החורף, וכל החומרים החשובים לו (ולנו) נאגרים בהם.

5. ייבוש

לאחר שנקטפו ונאספו, מונחים הצמחים על רשתות בחדר יבוש מאוורר, בו אור השמש לא יכול לפגום באיכותם.

מיד בתום תהליך היבוש, עוברים הצמחים בדיקות מעבדה ומועברים להמשך תהליך המיצוי, כדי להבטיח את טריות חומר הגלם ואת איכותו .

6. טחינה

טחינת הצמח מתבצעת כדי להגדיל את שטח הפנים הבא במגע עם הנוזל בו הוא מושרה. באופן הזה, ניתן להגיע למיצוי מקסימאלי של החומרים הקיימים בו.

7. מיצוי

בשלב המיצוי מושרה צמח מרפא טרי או מיובש בתערובת של מים ואלכוהול, למשך שלושה שבועות, במיכלי זכוכית. כמות הנוזל הרצויה נקבעת על פי משקלו של הצמח, וכמות האלכוהול שהוא מכיל נקבעת לפי הרכבו הפיטוכימי. במהלך התקופה הזו, מנוערת התערובת מדי יום.

8. סחיטה וסינון

בשלב הזה סוחטים את המיצוי מהצמח. לאחר הסחיטה, נותרת תמצית עשירה בטעם וריח, הזהה בתכונותיה כמעט לחלוטין לתכונותיו של הצמח.

9. רקיחת פורמולה וביקבוק

בשלב האחרון בתהליך יוצרים את הפורמולה הרצויה, באמצעות שילוב של מספר צמחים, בהתבסס על הידע הקליני הרב שנצבר ביתיר צמחי מרפא. מיצויי הצמחים שנבחרו מעורבבים בהתאם ליחס שנקבע מראש ונמזגים לבקבוקי זכוכית מעוקרים. כל תהליך היצור מבוצע בבית מרקחת טריפוליום תחת פיקוח משרד הבריאות.