קיימות ושמירה על הסביבה

החווה וסביבתה הן ביתנו. אנו מקיימים את עצמנו ואת פעילותנו תוך חסכון באנרגיה ושימור המשאבים הטבעיים במקום. כמו כן, אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי להעניק לטבע יותר מאשר אנחנו לוקחים ממנו, כדי שימשיך להעניק מטובו לנו ולבאים אחרינו, עוד שנים רבות:

  • ייצור חשמל סולארי באמצעות פאנלים ייעודיים
  • אגירת מים אפורים ומי גשמים לצורך השקיה
  • הנעת כלי רכב באמצעות שמן בישול משומש
  • שאריות מזון וצמחים משמשים להאכלת חיות המשק וליצירת קומפוסט לדישון
  • גיוון הגידולים לצורך שמירה על הקרקע
  • קיום משק אוטרקי, לצמצום הצריכה וכמות האשפה

גידולים אורגניים בלבד

אנו מרגישים מחויבות עמוקה להגנה על האדמה ועל החיים על פניה מפני זיהום. לכן, אנחנו משתמשים בקומפוסט תוצרת בית לדישון צמחי המרפא וגן הירק ונמנעים לחלוטין משימוש בכימיקלים. הצמחים שאינם גדלים בחווה נרכשים מיצרנים אורגניים נבחרים ברחבי העולם או נקטפים ישירות מהטבע.

ליווי מזרע עד מוצר

כל שלבי הייצור של מוצרי חוות יתיר מבוצעים בבית מרקחת טריפוליום תחת פיקוח של משרד הבריאות, כדי להבטיח איכות מרבית . תהליכי העבודה מבוססים על ידע תיאורטי ומעשי מתקדמים, שנרכשו במהלך עבודה משותפת עם ריצ'ו צ'ק, מבכירי ההרבליסטים בארצות הברית, ומגובים ע"י מונוגרפים מוכרים מפרמקופאות המוכרות ע"י משרד הבריאות. שלבי הטחינה, הסחיטה והסינון מבוצעים באמצעות ציוד מקצועי מתקדם.

למידע נוסף על כל השלבים בתהליך העבודה »

מיצוי הצמח השלם

בצמחי המרפא קיים מגוון רחב של חומרים פעילים, אשר להם סגולות רבות ומגוונות. כדי להפיק את המיטב מכל החומרים הפעילים ומהקשרים שהם מקיימים ביניהם, אנחנו משתמשים בכל חלקי הצמח לצורך הפקת המיצויים השונים.

מדיניות אפס פסולת

כל הפסולת הנוצרת בחווה ממוחזרת או עוברת שימוש מחדש. המדיניות הזו הינה חלק מתפיסת עולם שמטרתה לייצר מודל עסקי חדש, שבמרכזו מחזור, תכנון חכם של מוצרים ושימוש חוזר במשאבים. ההשראה לתפיסת העולם הזו מגיעה ממעגל החיים של החומרים בטבע, במסגרתו מנוצלים כל התוצרים ותוצרי הלוואי, ללא ייצור פסולת.

שקיפות ושיתוף מידע

בעבר הרחוק, גדלו צמחי המרפא בסביבת המחיה הטבעית של בני האדם. הם היוו חלק מחיי היומיום, לרבות שימוש בהם לצורך טיפול וריפוי. אורח החיים המודרני לא תמיד מאפשר נגישות לצמחי מרפא, אבל אנחנו מאמינים שהמידע אודות אופני השימוש השונים בהם צריך להיות זמין לכולם. לכן, אנחנו תמיד שמחים לחלוק בידע שצברנו, במסגרת התלמדות, סדנאות וסיורים המתקיימים בחווה.